W krainie fantazji, czyli szykujemy się do gry z Balladyną i Hobbitem

Nasi starsi uczniowie szykują się do omawiania lektur na lekcjach języka polskiego. W klasie szóstej już niebawem powstanie gra fabularna z Hobbitem w tle, a w klasie siódmej gra z Balladyną. Z pewnością będzie to fantastyczna podróż w rewiry, które młodzież zgłębi bardzo mocno. Powstaną specjalne krainy, a ścieżka gry ułoży się we wspaniałe przygody z kartami postaci i specjalnymi zadaniami do rozwiązania. Żeby lepiej zrozumieć fantastyczne historie nauczyciel języka polskiego – Marcin Szyndrowski wprowadził ostatnio wszystkich w świat fantazji wykorzystując do tego popularne karty Dixit z gry skojarzeń autorstwa Clémenta Lefevre’a – cenionego francuskiego grafika i autora książek dla dzieci oraz młodzieży, rysującego dla wielu renomowanych wydawców. Zadaniem młodzieży było stworzenie opowiadania na dowolny temat z sobą w roli głównej, bo wszyscy znaleźli się nagle w wybranej przez siebie karcie. Przygody jakie powstały wprowadziły w dobry nastrój wszystkich uczniów. Niektóre historie z pewnością jeszcze długo będą komentowane, a większość poznają nawet młodsi uczniowie naszej szkoły. Całość zajęć pozwoliła wypracować styl pracy nad grami fabularnymi na podstawie lektur. Okazało się bowiem, że młodzież będzie miała wolne pole do popisu, a fantazją z pewnością spowoduje, że gry na długo zagoszczą w naszej szkole. Dzięki nim każdy chętny będzie mógł poznać lektury z zupełnie innej strony.