Uczniowie na wakacjach, a nauczyciele dalej się uczą

Dla nauczycieli Niepublicznej Szkoły Podstawowej okres wakacji to nie tylko odpoczynek. Nasi nauczyciele już rozpoczęli planowanie nowego roku szkolnego. Aktualnie biorą udział w dwóch szkoleniach. Jednym z nich jest wdrożenie dla całej szkoły nowoczesnego systemu Microsoft Office 365, a co za tym idzie również aplikacji Teams, dzięki której nauczanie – zdalne i na co dzień – ma wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Oprócz tego nauczyciele biorą też udział w szkoleniu z panią Marzeną Żylińską i uczymy się m.in. o narzędziach pozwalających na odejście od tradycyjnej kultury nauczania, która czyni uczniów biernymi odbiorcami wiedzy i przejście do kultury uczenia się, w której uczniom przypada aktywna rola. Zastanawiamy się nad najlepszą formą oceniania w naszej szkole. Zdjęcia zamieszczone na stronie to wstęp do naszych spotkań przeprowadzony przez panią Sylwię Ciesiółkę, która przedstawiła różne alternatywne szkoły i metody nauczania. Jesteśmy przekonani, że coś z pewnością dla naszej szkoły wybierzemy.